Ana Sayfa > Programlar

Geri  I  Ana Menü


TENİS EĞİTİMİ PROGRAMLARI
GD TENNIS ACADEMY bünyesindeki sporcular belirli periyotlar ile yaşlarına, seviyelerine ve ihtiyaçlarına göre gruplandırılarak, tenis antrenmanı, kondisyon, mental tenis eğitimi, video analizli teknik antrenman, koordinasyon çalışmaları, taktik vb. çalışmalarla eğitilerek müsabakalara en iyi şekilde hazır hale getirilirler. Akademi bünyemizde düzenlediğimiz Uluslar arası 12, 14, 16, 18, Büyükler kategorilerindeki Tennis Europe ve ITF Turnuvaları ile akademiye gelen oyuncularımıza Dünya klasmanında puan alma ve wild card imkanı sağlayarak turnuvalarda oynayabilme şansını sunuyoruz. Akademimiz bünyesinde düzenlenen turnuvaları görmek için tıklayınız.

Çalışmalar branşında uzman kondisyoner, spor psikoloğu, beslenme uzmanı, tenis antrenörü ve çeşitli eğitimciler tarafından programlanmaktadır.
 
TÜM GÜN PROGRAMI

Tam gün program: Bu program içerisinde turnuvalara hazırlık,turnuva takvimi hazırlanması,oyuncunun temel vuruşları üzerinde video çekimleri ve bu çekimlerin analizleri,maç antremanları,fizik kondisyon testleri ve mental eğitim yer almaktadır.

• Günde 3.5 saat tenis eğitimi
• Günde 1.5 saat fizik kondüsyon eğitimi
• Günde 1 saat mental antrenman, taktik antrenman ve video analizleri


Aylık: 4 haftalık program
Yıllık: 10 aylık program

OKUL SONRASI PROGRAM

Bu programda maksimum 4 kişilik gruplarla,deneyimli eğitmenler tarafından teknik ve taktik antremanlar,turnuva hazırlık dönemlerinde özel programlar,maç antremanları ve fiziksel hazırlıklar yer alacaktır.

• Günde 1.5 saat tenis eğitimi
• Haftada 3 saat fizik kondüsyon eğitimi
• Isteğe bağlı mental antremanlar

3 günlük program
4 günlük program).
5 günlük program
6 günlük program

SENIOR OYUNCULAR İÇİN

Her seviyede yetişkin oyuncu için deneyimli eğitmenlerce verilecek teknik ve kondisyon antremanlarını kapsayan programdır.Ayrıca maç oyunu,stratejiler,taktikler ve isteğe bağlı olarak video analizleri yer almaktadır.

BAŞLANGIÇ PROGRAMI – 12 saat

Tenise yeni başlayanlar için 12 saatten oluşan tenis temel eğitim tekniklerinin (Forhand, Backhand, Vole, Smaç, Servis) öğretildiği ve grupların 4 kişiden oluştuğu tenis programıdır.


ORTA SEVİYE PROGRAMI – 8 saat

Orta Seviye tens oynayan Senior oyuncular için çok topla yapılan drill çalışmalarında forhand, backhand, vole, smaç, servis, slice, drop shot ve lop vuruşlarından oluşan kombine bir çalışma programıdır.

PRO SENIOR PROGRAMI – 8 saat

Maçlarda oynayabilme seviyesine gelmiş ancak maçlarda gerek taktik gerekse mental olarak eksiği olan ve oyun kurmakta zorlanan oyunculara yönelik bir programdır. 4 kişiden oluşan maç programında taktik ve mental öğretiler yer almaktadır.

ÖZEL TENİS DERSİ

Akademi eğitimi haricinde eksiklerine yönelik takviye almak isteyen sporcular için birebir özel çalışma programıdır.

SPOR OKULLARI

5-18 Yaş aralığındaki çocuklar için yaz dönemi haftaiçi yarım ve tam gün , kış dönemi haftasonu yarım gün ve tam gün seçenekleri ile hem teknik tenis teknik altyapısının verildiği hemde geleceğin şampiyonlarının yetiştirildiği programdır.

 

Sponsorluk

Uluslararası tenis turnuvalarımızda kurum imajınızı güçlendirin...

detayı bilgi
Medyada GDTENNIS

Medyada kulübümüz ile ilgili tüm haberler bir tık ötenizde...

detaylı bilgi
         
Site Tasarımı Visual Arts New Media

Hakkımızda   -   Tenis Turnuvaları   -   Tenis Dersi   -   Tenis Oyuncuları   -   Tenis Resimleri   -   GD Ekibi   -   Tenis Kariyer   -   Tenis Yaz Okulu   -   GD için Görüşler   -   İletişim